• Сегодня: Понедельник, Июнь 27, 2016

Будь патріотом, задекларуй доходи!

податкова

Мабуть кожен, хто стикався з Державною податковою інспекцією (простіше кажучи – податковою), отримував заряд позитивних емоцій. Крім того це був чудовий приклад того, як НЕ повинна працювати виконавча влада в нашій країні. Так і у мене, після чергових відвідин цієї славної інспекції, заряд залишився настільки великим, що його вистачить до наступного року так точно. А надлишком із задоволенням поділюся з вами 🙂 Може й вам закортить спробувати?

Кожного дня, їдучи на роботу громадським транспортом, мене привітно зустрічає реклама від ДПІ звана «Кампанією декларування доходів громадян 2016». Веселі і усміхнені обличчя дивляться на мене і запрошують слоганами «Будь патріотом, задекларуй дохід за 2015 рік»; «Ви тільки прийдіть і ми все зробимо за вас»; «Задекларуй податок і спи спокійно», «Ми працюємо для вас» і т.д і т.п. І після цих привітних реклам, не можна залишитися байдужим. Тим паче, коли тобі дійсно треба відвідати податкову…

Виникла потреба задекларувати отриманий спадкоємцем дохід. За місцем проживання спадкоємця звернувся у славну Жовтневу ДПI (саме ту, де голову спіймали за хабар http://fakty.ua/210164-v-nikolaeve-za-vzyatku-240-tys-grn-budut-sudit-eks-nachalnika-nalogovoj-inspekcii) , і вкотре пересвідчився в некомпетентності працівників податкової.

Описувати всі пригоди – марна трата часу. Виділю лише ключові моменти:

  1. Податкова турбується про вас, допоможе вирішити всі питання.
    Як часто люблять писати і говорити в податковій – ми сервісний центр, який надає послуги платникам податків. На ділі – це зашкарубла совкова машина, яка може тільки вимагати від платників гроші і звіти, надаючи сервіс у вигляді «Що ви від нас хочете? Самі повинні все знати!»

Запитав у співробітника податкової, де можна отримати інформацію стосовно реквізитів по оплаті податку на спадщину. «Подивіться там, в теці», — відповіла молодиця.

Передивися папірці вздовж і впоперек, але нічого не знайшов. Сказав це молодиці. Передивившись відповідні документи і не знайшовши заповітних реквізитів, працівниця ДПІ розвела руками: «Йдіть до консьєржа і телефонуйте в кабінет №n. Там вам допоможуть».

Після перемовин з консьєржем, пояснення ситуації і дзвінка до спеціаліста з кабінету №n, нарешті отримав потрібну інформацію і пішов здійснювати всі платежі.

  1. Вас обслуговують компетентні працівники.
    Після здійснення платежів подаю декларацію. Приймає вже знайома нам молодиця. Питаю: «Чи правильно оформлений податкова декларація про майновий стан». «Якщо будуть проблеми вам зателефонує інспектор». Прийняла, повернула копію зі штампом. Подякував і думав, що на цьому пригоди закінчаться. Але все не може бути так просто.
  2. Ви повинні знати самі, які документи належить здавати.
    Через декілька днів зателефонував інспектор і попросив принести додаткові документи. Мав кілька вільних годин, вирішив завезти. Але інспектора не було, тому передав документи колезі.

Телефоную через день і питаю в інспектора, чи отримала вона документи. Відповіла, що не отримала, колеги немає, буде через тиждень, тоді в нього запитає.

Телефоную через тиждень. Цього разу слухавку взяв колега колеги інспектора і сказав, що обох немає.

Телефоную на наступний день. Евріка! Знайшли мій документ. Але виявляється, що я рано почав радіти. Не вистачає, ще одного документу.
«Чого ви одразу не сказали, які вам треба документи?», — питаю в інспектора. «Я вам казала, треба було слухати», — відповів інспектор. Згадалася народна творчість: або лижі не їдуть, або я чогось не розумію….

  1. Ми переходимо на електронні стандарти.
    Продовжую розмову з інспектором:

— Можу я передати необхідний документ електронною поштою? — Питаю.

— Ні, нам треба друкована копія, — відповідає з впевненістю інспектор.

— Так можна ж роздрукувати документ з електронної версії.

— Ем, — задумалась. А тоді з неприхованою роздратованістю продовжила, — Ні, нам треба тільки друкована версія.

— Якщо у вас проблеми з фарбою і папером, можу перекинути 2 грн. на друк, — посміхаюся.

— Що ви собі дозволяєте, громадянине!

І поклала слухавку.

  1. Продовження епопеї триває.

А тим часом риторичне питання: чи хочу я або будь-який інший громадянин України звертатися до податкової інспекції і декларувати свої доходи? Скрізь одна #‎зрада, як не крути.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.