12 листопада 2016 року, відбувся перший захід проекту «Миколаєву реальне самоврядування» семінар — тренінг «Учимось «самоврядувати»,який реалізовує ГО «Центр антикорупційних розслідувань». Близько 30 миколаївців різного віку, фаху та життєвого досвіду не тільки ознайомилися із законодавчими основами участі громадян у місцевому самоврядуванні, але й під час роботи в групах засвоювали навички застосування законодавчих норм.
Тренер з Хмільницької організації «Право» Віталій Дорох ознайомив присутніх із досвідом інших міст України та провів аналіз втілення законодавства в нормативній базі миколаївських органів місцевої влади. Він провів аналіз Статуту Миколаєва, показав його недоліки та положення, які не відповідають законодавству і потребують доопрацювання або заміни. Зокрема він відмітив, що Положення про громадські слухання є єдиним якісним інструментом і таким, що відповідає законодавству. Інші можливості участі містян в прийнятті управлінських рішень, які надані законодавством, у Миколаєві майже не реалізовані.
Керівник проекту «Миколаєву реальне самоврядування» Антоніна Галкіна надала інформацію про діяльність Експертно-громадської ради при виконкомі Миколаївської міської ради.
Особливо зацікавили учасників тренінгу такі механізми участі як «громадська експертиза органів виконавчої влади» та громадська антикорупційна експертиза нормативно-правових актів. Також інтересною виявилася інформація про регуляторну діяльність міської влади та можливості, які надає законодавство як для громадян, так и бізнеса цей інструмент.
Експерт цієї ж організації Олена Черній організовувала роботу в групах, під час якої присутні навчалися находити неправильні та маніпулятивні положення в нормативних документах.
Учасники тренінгу пересвідчилися, що наразі у Миколаєві інструменти участі у формуванні місцевої політики, процесі прийняття управлінських рішень та контролю за діяльністю органів влади майже не задіяні, незважаючи на можливості, що надає громадянам законодавство України. Тож попереду багато роботи по розробці необхідних нормативних документів, обговоренню їх з миколаївцями та лобіюванню їх затвердження.
«Завдяки знанням отриманим під час тренінгу, діяльність нашої організації, без сумніву, стане більш ефективною» — підсумував семінар Денис Барашковський, керівник ГО «Центр антикорупційних розслідувань».
Проект «Миколаєву реальне самоврядування», в рамках якого відбувся тренінг,
здійснюється за підтримки виконавчого комітету Миколаївської міської ради, у рамках міської Програми розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016—2018 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/14.
Перебіг проекту розміщатиметься на сторінці проекту у фейсбуці , а матеріали тренінгу, також як інші документи – законодавчі акти, проекти Положень, пропозиції змін до Статуту міста за адресою.
«Zerkalo»
Добавить комментарий