• Сегодня: Суббота, Апрель 23, 2016

Зробіть це негайно!

IMG_9239

Дуже часто лунають вимоги людей. «Зробіть це негайно!»
І неважливо чого це стосується. Доріг, дахів, будинків, снігу та іншого.
Кожного разу «споживач» (мешканець міста) вимагає найкращого «товару» (послуги місцевого самоврядування) не цікавлячись скільки це коштує.
Це як бути дитиною в супермаркеті іграшок і обирати найкраще що впадає в око. Все одно сплачувати на касі будуть батьки.
Ми можемо витратити весь бюджет на закупівлю висококласної снігоприбиральної техніки (тут посилаю промені добра втраченій можливості Миколаєва під назвою «Дормаш») і сплатити подолання будь-якої снігової бурі за першу добу!
Але всі інші статті витрат знизились би суттєво. Дуже суттєво. Кожного разу питаючи, чому щось не працює в лікарні або чому довелося закрити школу, ми чули б відповідь — всі гроші пішли на прибирання снігу!
Навіть найбільші мегаполіси що вже мають в сотні раз більші потужності аніж наше місто НЕ МОЖУТЬ СОБІ ДОЗВОЛИТИ такий режим прибирання снігу! Бо це неймовірно дорого! Але ми ж багатше аніж Арабські Емірати та маємо право вимагати…
І дороги для вантажівок розраховані на 140-150 загальної ваги і безкоштовне харчування та проїзд всіх і скрізь і капітальний ремонт будинків, дахів, підвалів та 100% інженерних мереж…
Раніше у нас була країна рад. Тепер країна вимог! Всі вимагають і вважають, що мають право вимагати.
Комусь невчасно прибрали дороги, комусь не вивезли сніг з Соборної, хтось не хоче робити ОСББ,  «бо вони мають спочатку зробити нам капремонт!».
Де є там межа доцільності? Де є баланс між тим, що ми хочемо отримати та готові сплатити? Суспільство має зростати, як казав Валерій Пекар. Ми вже не діти, і на виході за всі вимоги потрібно сплачувати на касі.
Те, що зазвичай сплачують одні, а голосніше всіх вимагають інші, це відомо всім. Але це окрема тема і потребує окремої розмови.
Якість поточного прибирання залишив поза дужками. Підняв окрему тему — вимоги щодо якості послуг та готовність за них сплачувати.
Поговоримо?

Владислав 7rpk

Кто автор статьи?

Полтавцева Ирина

Ярослав Захаренко

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.