Конструкція акумуляторів 60 вольт: базові відомості

Конструкція акумуляторів 60 вольт: базові відомості

Акумулятор виступає накопичувачем електроенергії багаторазового застосування. Традиційний цикл роботи такого агрегату – заряджання та розряджання. Якщо є потреба, сьогодні кожен може купити акумулятор 60 вольт від "Квантова Енергія" чи інші варіанти  для своїх потреб.

Щоб акумулятор став джерелом електроенергії його потрібно заряджати. Для зарядки через пристрій пропускається електричний струм практично від будь-якого джерела. Коли пристрій повністю зарядиться його можна використовувати як самостійне джерело електроенергії. Для створення акумуляторної батареї кілька батарей об’єднуються паралельно чи послідовно в один ланцюг, що являє собою вже АКБ (акумуляторну батарею). Якщо хтось чув про ДБЖ (Джерела безперебійного живлення), вони так само розробляються на базі акумуляторів. Хімічні та технологічні процеси, що протікають в акумуляторах, напряму відштовхуються від матеріалів. Незмінно важливий електричний параметр – це напруга, яка може змінюватись в межах від 1 до 3.4 Вольта.

Основне призначення Li-ion акумуляторів

Як відомо, мабуть, вже кожному, акумуляторні батареї гарантують автономне живлення у моменти відсутності традиційного живлення від мережі. В звичних вже для всіх нас пристроях, акумулятори виступають взагалі базовим джерелом для роботи і популярні сьогодні ноутбуки та смартфони – чудове підтвердження тому.

Характерні характеристики акумуляторів

Тип акумуляторної батареї визначається використовуваними речовинами та матеріалами під час його безпосереднього створення.

Найбільш поширені типи акумуляторних батарей:

  • Літій-іонні АКБ (Li‑ion) представляють собою найбільш популярний та часто застосовуваний вид акумуляторних батарей. Літій-іонні акумулятори використовуються там, де основну роль відіграє висока енергоємність і першочергове значення має найменша вага.
  • Літій-іон полімерні акумулятори (Li‑ion polymer) — це той таки популярний Li‑ion, проте в ультра-тонкому форматі та дещо полегшеній упаковці. Базові галузі використання – смартфони.
  • Нікель-кадмієві акумуляторні батареї, основними сферами використання яких є: рації, біомедичне обладнання, професійні відеокамери та будівельний інструмент. NiCd має в складі токсичні метали і є екологічно небезпечними.
  • Акумулятори NiMH (Нікель-Метал-Гидридні) — має доволі високу місткість, у порівнянні з NiCd, але програють по кількості циклів заряду/розряду.
  • Свинцеві, в яких як електроліт виступає розведена сірчана кислота. Особливість таких пристроїв полягає в їх відносній не герметичності, плюс вони відрізняються регулярним виділенням водню та випаровуванням сірчаної кислоти.

Якого обслуговування потребує акумулятор 60 вольт?

Якщо мова йде про обслуговування, акумулятори розділяються на два основні різновиди — ті, що обслуговуються, й такі, що не вимагають обслуговування. У першому випадку потрібне періодичне поповнення електроліту. Обслуговування та перевірку будь-якої обслуговуваної батареї необхідно проводити щомісячно. Тому в автомобілях постійно потрібно тримати ємність дистильованої води, якою є можливість доповнювати рівень. Акумулятори необслуговуваного типу не потребують доливання води протягом усього терміну використання.